snímače

buďte přesnější

Produkty a služby

Co vám nabízíme

Dodáme vám snímače předních světových výrobců jako jsou: Zebra, Datalogic, Honeywell a další. Snímání čárového a 2D kódu je základem pro vaši skladovou a výrobní logistiku.

Základní rozdělení snímačů je na „drátové“ a „bezdrátové“ 1D a 2D

Snímací prvky rozdělujeme na „Laser, CCD a 2D imager“

drátové snímače

jsou většinou připojeny přes rozhraní USB. Dále je možné připojení např. přes rozhraní RS232, nebo klávesnicové PS/2. Drátové snímače (pevné připojení) se používají zejména tam, kde není potřeba složitější manipulace v delší vzdálenosti od hostitele (počítače). Jde zejména o maloobchod – pokladny.

bezdrátové snímače

ve většině případy využívají ke spojení s hostitelem BlueTooth, případně WIFI. Díky možnostem volného pohybu a výrazně větší manipulační vzdálenosti vyhovují tato zařízení všude tam, kam Drátový snímač Nedosáhne, případně je manipulace s ním obtížná.

Snímací prvky

1D LASER: 
Nejrozšířenější typ snímače pro přesné zaměření a vysokou rychlost čtení čárového kódu. Je vhodný pro snímání klasického čárového (1D) kódu a umožňuje snímat i velmi husté a malé kódy s vysokým rozlišením, jako jsou čárové kódy v lékárnách a farmacii.

1D CCD:
Poznáme jej podle výrazně silnější čtecí linky, která je nasvícena LED diodou. Jedná se o ekonomicky výhodnější variantu snímače, který nemá žádné pohyblivé prvky. Není však ideální pro kódy s vysokým rozlišením. Využití těchto snímačů najdeme v maloobchodních prodejnách, kde je kladen důraz na životnost snímacího prvku. Používá se ke snímání standardních čárových kódů, jako je například EAN13 a EAN8.

2D Imager:
V podstatě se jedná o kameru, která nasnímá obraz kódu a software tento obrázek dále zpracuje. Výhodou je snímání 1D a 2D kódů, větší využitelnost v praxi a vysoká odolnost díky eliminaci pohyblivých prvků. Menší nevýhodou je potřeba přesného zaměření v oblastech s více kódy a menší rychlost čtení.

Dodáme vám snímače vhodné pro maloobchod, nebo i velmi robustní a velmi odolné OEM vestavné snímače pro průmysl a výrobní linky. Volba je jen na vás. Kontaktujte nás s vaší poptávkou.

Vaše poptávka zde

adresa

CODEON SOFT spol. s r.o.
Palánek 476/75
682 01 Vyškov

telefon

+420 739 008 910

e-mail

codeon@codeon.cz
info@codeon.cz

 

CODEON SOFT spol. s r.o.
Palánek 476/75
682 01 Vyškov

+420 739 008 910
codeon@codeon.cz

www.codeon.cz
www.facebook.com/codeon